Шоста заповідь: НЕ ПЕРЕЛЮБСТВУЙ!

Уже те, що існує ще одна заповідь, яка говорить: «Не жадай жінки ближнього свого!» – показує, як мало відповідає сенс цієї Шостої заповіді тому, що визначає стосовно цього земний закон.

«Не перелюбствуй» може також означати: «Не руйнуй мир шлюбу»! Під миром розуміється, звичайно, і гармонія. Водночас це зумовлює, яким взагалі повинен бути шлюб, бо там, де нема чого руйнувати або порушувати, не має ніякого значення і заповідь, яка керується не земними думками та установленнями, а Божественною Волею.

Таким чином, шлюб існує лише там, де панує гармонія та мир як щось самоочевидне. Де кожен завжди намагається жити лише задля іншого та приносити йому радість. При цьому однобічність і вбивча нудьга, що так розбещує, з самого початку цілком та назавжди виключені, як і небезпечна жага розваг або ствердження, що його не розуміють! Це знаряддя вбивства усякого щастя!

Саме таке зло взагалі не може з’явитися у справжньому шлюбі, в якому кожен справді живе задля іншого, бо ствердження, що тебе не розуміють, а також жага до розваг – це лише наслідки виразного егоїзму, що намагається жити лише для себе, а не для іншого!

Однак при справжній душевній любові радісна взаємна самовіддача – це щось цілком природне, й у взаємодії тут повністю виключене недоотримання однією зі сторін. За умови, що й рівень культури тих, що беруть шлюб, не має надто великої провалини!

Це умова, якої вимагає Закон Притягання Подібного у великому Всесвіті, і вона повинна бути виконана, щоб щастя стало повним.

Але там, де нема миру, нема гармонії, шлюб не заслуговує називатися шлюбом, бо тоді він і не є шлюбом, а лише земним співжиттям, що як таке не має ніякої цінності перед Богом і тому не може також принести благословіння у тому сенсі, як цього слід очікувати при справжньому шлюбові.

Таким чином, передумовою для Шостої заповіді є лише справжній шлюб за Божою Волею! Будь-який інший – не захищений. Але горе тому, хто якимось чином насмілиться порушити справжній шлюб! Бо тріумф, який, як йому здається, він від цього має тут, на землі, очікує на нього в ефірноматеріальному світі у зовсім іншій формі! У жаху він хотів би втекти від цього, коли йому доведеться перейти в те царство, де на нього чекають наслідки його дій.

Перелюбство у найсерйознішому сенсі є навіть там, де робиться спроба розділити двох, що справді душевно люблять одне одного, як це часто роблять батьки, коли при цьому та чи інша земна обставина не відповідає їхнім бажанням!

І горе також тій жінці, тому чоловікові, молодим чи старим, які через заздрість або загравання свідомо вносять незлагоду чи навіть сварки в таку пару!

Чисте взаємне кохання між двома людьми повинно бути священним для кожного, повинно викликати шану та повагу, але не жадання! Бо воно стоїть під захистом Божої Волі!

Якщо ж виникає почуття такого нечистого жадання, то нехай людина відвернеться та спрямує ясний погляд лише на тих людей, які душевно ще ні з ким не зв’язані.

І якщо вона буде шукати з серйозністю та терпінням, то безумовно знайде людину, яка підходитиме їй так, як це угодно Богові, з якою вона тоді і буде щаслива, не обтяжуючи себе провиною, що ніколи не зможе принести та дати їй щастя!

Велика помилка людей часто лише в тому, що вони намагаються слідувати тиску почуття, завжди слабкого спочатку, силоміць його в собі зберігають, живлять надуманою фантазією, доки воно, зміцнене, не заповнить їх та, мучачи, не доведе до гріха!

Тисячам людських духів не довелося б загинути, якби в цих питаннях вони лише завжди звертали увагу на початок, який, якщо його не створив розрахунок розсудку, виникає тільки з загравання, не вартого людини, що має своє походження, знову ж таки, у згубних звичаях сімейного та, головним чином, суспільного життя! Адже саме вони часто є справжніми ринками шлюбу, не краще, ніж неприхована торгівля рабами на Сході! В них міститься розсадник зачатків перелюбства.

Батьки, стережіться, аби ви не стали винними у перелюбстві стосовно своїх дітей через надмірний розсудковий розрахунок! Незліченна кількість уже заплуталася в цьому! Їм знадобиться багато чого, аби знову звільнитися від цього!

Ви ж, діти, будьте обережні, аби не стати порушниками миру між вашими батьками, інакше ви теж будете винні у перелюбстві! Добре обдумайте це. Інакше ви станете ворогами вашого Бога, і нема жодного з таких ворогів, якому врешті-решт не доведеться зазнати знищення у невиразних муках, при тому що Бог не поворухне і пальцем!

Ніколи не порушуй мир та гармонію між двома людьми! Вбий це собі в голову, аби воно, застерігаючи, завжди стояло перед очима твоєї душі.